Історія створення Новопетрівської сільської ради Великобілозерського району Запорізької області

Новопетрівська сільська рада утворилася 01 вересня 1994 року в результаті адміністративно-територіального розподілу.

Розташована в частині села два і межує з трьома сільськими радами: із сходу - Великобілозерською, із півдня - Трудовою, із заходу - Гюнівською.

Загальна площа Новопетрівської  сільської  ради становить 5841,42 га.

До сільської ради входить три села, з  них:

• с. Велика Білозерка - площа 184 га
  • с. Качкарівка - площа 28 га
  • с. Новопетрівка - площа 140 га

​Вся площа території Новопетрівської сільської ради становить - 334,62 га. Сільська рада входить до одного населеного пункту села Велика Білозерка і займає  велику частину села, сільська рада розташована за 5 км від районного центру. Це єдине село в Україні, яке є районним центром та єдиним селом, в якому розташовано 4 сільські ради та  підпорядковані району чотири частини села.

Населення сільської ради становить - 819 жителів. В розрізі по селах:

• с. Велика Білозерка (частина села два) - 638 жителів;
  • с. Качкарівка - 16 жителів;
  • с. Новопетрівка - 165 жителів.

На  території  сільської  ради функціонують:

• Великобілозерська загальноосвітня школа І-ІІ ступенів № 4;
  • дві бібліотеки, одна в с.Новопетрівка, друга в с.Велика Білозерка;
  • фельдшерсько-акушерський пункт в с.В.Білозерка, та фельдшерський пункт в с.Новопетрівка.
  • поштове  відділення  зв’язку в с.Новопетрівка.

На території сільської ради знаходиться сільськогосподарський виробничий кооператив «Росія», та ТОВ «Росія», п'ять фермерських   господарств, чотири суб’єкти малого підприємництва.

Новопетрівський сільський  голова - Мініна Світлана Григорівна, обрана на посаду в 2002 році.

Штат сільської ради :

• секретар сільської ради - Лихач Віра Яківна;
  • головний бухгалтер сільської ради - Шевченко Людмила Анатоліївна.